Seudónimo Seudónimo
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow SirEndernow
  • 25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link

Otras preguntas

1 Select the correct answer. Which factor is the common link between positivist theory and social disorganization theory? A. physiology of an individual B. pe
Max's parents bought $8,000 from the bank for a new car. The interest rate is 6% per year. How much simple interest will they pay if they take 3 years to repay
The perimeter of a rectangle is 39.2 km, and its diagonal length is 14 km. Find its length and width
The State of Connecticut has a fiscal year end of June 30th. The State has authorized the building of a new Fire Station in New Haven County to begin on July 1,
plz help me to answer
I wish this was free ✋
Mark makes bouquet arrangements. He puts 1 tulip for every 4 daisies in each arrangement. The table below shows the number of tulips and daisies Mark uses for d
A wireless ________ extender is a network device that enhances transmission of your wireless signal.
Identify the types of motion:- the movement of the snail on the ground the strings of the guitar the whirling of stone tied with a thread
Molly looks at a yellow notebook under sunlight conditions and she perceives it to be yellow. When she looks at it indoors under tungsten light (which contains