chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

write the number that matches the clues my number has 2 hundreds the tens digit is 9 more than the ones digit what is the number
43 - w = 8 what does w equal. how?
8T+5=6T+1 can someone take me through the steps?
Amazon Appliance Company has three installers. Larry earns $355 per week, Curly earns $460 per week, and Moe earns $585 per week. The company's SUTA rate is
What effect does the jungle have on the boys? In Lord Of The Flies.
D=100-2p, p is the price in dollars of the product and D is the number of products that can be sold at that price. What price should be set in order to set in
what is b/3+1/8=19I need help
What are the two types of democracies?
The problem that developed between the United States and Mexico when Texas became the 28th state was that
For every 5 yard you run jill run 6 yard if you have run 30 yard then how far jill run.