shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

I need help Question 3 When you answer a naysayer's objection, it does not have to be an all-or-nothing approach. O True False
Questão 8 Nasce, assim, a sociedade do consumo em massa com características singulares, sobretudo em relação aos indivíduos, que passam a consumir como parte do
help meeeeeeeeee pleaseee !!!!!
WHATS THE ANSWER PLSZ HELP
Andrew would like to put six different Rubik's cubes onto 3 shelves. The order of the cubes does not matter. In how many ways can Andrew do this if a shelf can
describe a meal that you could put together that provides four serving of both main course and a side dish
Summarize the arguments for why America has a two-party system.
The two figures are similar. Find the ratios (shaded to nonshaded) of perimeters. a. 49 81 b. 9 C. 81 49 d.
there are 13 porters carrying total weight of 195 kg on an expeditioin. extra porters joined the group so, they carry average weight of 13kg of baggage. find th
If a piston affecting 0.5 m² with 5 N force, what is the pressure put by the piston on the air inside?