liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

During cell division, centromeres have separated, and chromatids are pulled apart, becoming chromosomes. What happens after the chromosomes are pulled to opposi
Blank is a deadly, very contagious disease carried by fleas and rats.
Harriet Beecher Stowe is correct answer
How do you write 8% as a fraction, mixed number, or whole number in simplest form?
Why were new developments in farming technology an important factor in the start of the Industrial Revolution in Great Britain?
Does the following graph have horizontal or vertical symmetry?
An astronomer would most likely use parallax to see the Doppler shift in a star. measure the distance to a star. measure the temperature of a star. see
Connect East Africa's geographic proximity to the Indian Ocean to its historic development. How might the region have developed differently if it em were in an
What are some real-world examples of prisms at home or work? Describe the prisms that you find.
Simplify 5(x - 6). -x 5x - 6 5x - 30