Bitterbudder
Bitterbudder Bitterbudder
  • 22-09-2017
  • Mathematics
contestada

Joe sold 15 T-shirts for a total of $82.50.
What is the unit price?

Respuesta :

food101yum
food101yum food101yum
  • 22-09-2017
5.5 is my predicted answer
Answer Link
guerreroximena6 guerreroximena6
  • 22-09-2017
Just divide the 82.50 by 15 and your answer is answer for unit
Answer Link

Otras preguntas

What is one tenth of 360°
Convert y=x squared +64x + 12 into graphing form
Snow was quickly piling up on the ground. Wind howled through the trees. Karen wrapped a planket around her and sighed as she watched the snow through her bedro
The sum of four consecutive multiples of 5 is 230. What is the greatest of these numbers ?
what is the fraction 117/30 simplified as a mixed fraction
how do you compute two thirds of 6 ounces what is two thirds of 6 ounces
simplify [tex] \sqrt{49/4} [/tex]
how do you factorise 7x+28
20/40 - 21/40 x 80/7 Reduce answer in lowest terms. HELP.
What Are the Pros and Cons of Auditory Learning?