davidthang70 davidthang70
  • 24-09-2015
  • Mathematics
contestada

A 9-kg bag of mangoes for $12 ______Per kg

Respuesta :

deniseruiz58 deniseruiz58
  • 24-09-2015
Since the total was $12, you have to divide it by 9. So

12/9= $1.33
Answer Link

Otras preguntas

The wireless spectrum, as defined by the fcc, spans between which two frequencies?​
PARALLEL AND PERPENDICULAR would 3 over -5 (3/-5) -5  over -3 (-5/-3) be a perpendicular slope?
Your laptop normally connects to your home wireless network automatically, but recently you have to connect to the network manually by selecting the ssid and en
Please help I need to pass :(
I NEED HELP NOW PLEASE!!!! Can you please help me fill out the blanks? I am in need of assistance. I will mark the BRAINLIEST to the first person who answers co
What was the name given to the trade system where finished manufactured goods were sent to Africa in exchange for slaves who were sent to the Americas and excha
I need a Body paragraph about the bad things about Facebook?
One reason it is important to understand community ecology is to
In 1993, North Korea withdrew from _____.
Former u.n. secretary general kofi annan concludes that it is _______ that leads to conflict.