DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

Which of these countries uses an alphabet that is most UNLIKE the English alphabet? A) France B) Italy C) Russia D) Spain
Anyone taking ap bio or AP Macro at connexus?
Please complete the sentence. Matter can be classified as a(n) ____________ or a(n) ________________?
Raul came to the United States from Mexico three months ago and he is still having trouble understanding Americans' tendency to rush all the time. He is also su
the major difference between a topographic map and other maps is that a topographic map shows.... a) distances b) elevations c) sizes d) roads
x+1/2x+2 symplified
♥Moviestarplanet♥ Is moviestarplanet healthy for your children? And yes, this is an educational question about msp ; )
The correlation between the Scholastic Aptitude Test (SAT) and standardized measures of intelligence tends to be between _________. a. .2 to .3 b. .4 to .5 c. .
who was Mr.Gilman? what special concession did he confer on helen for the examination
Describe one of the strangest thing you have ever seen or experienced?