friedmank85oya55o
friedmank85oya55o friedmank85oya55o
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

It costs $2.80 to make a sandwich at the local deli shop. To make a profit, the deli sells it at a price that is 170% of the cost. The sandwich sells for $___. what is the answer?

Respuesta :

williamukefletc
williamukefletc williamukefletc
  • 23-10-2017
The answer is  4.76 let me know if you want me to explain.
Answer Link

Otras preguntas

Name two ways Americans used steel
help help help pleaseeee
help need this answered.
Derive a formula for cos(2????) in terms of sin(????) and cos(????) for all real numbers u
Solve the following equations. 3 ⋅ 2^5x = 216
Please show your work, Due at 11:30. Please help!!!
What would happen if a plant lacked chlorophyll in its leaves? A. The plant would produce more carbon dioxide. B. The plant could not absorb light energy to beg
A mouse is which type of device? input or output
NEED HELP PLZ PLEASE ANSWER THE QUESTION THX :) i will mark you brainlist​
1 Point Read the following passage: Once upon a time, a young boy named Simon lived all alone in a village at the edge of the water. He was lonely because the v