MrFist71
MrFist71 MrFist71
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 Kg cost $4.86 and the unit price for each packet of flower is the same? A. $0.81 B. $2.86 c. $3.24 d. $9.72

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 24-10-2017
The cost of 2 kilograms of flour is $3.24 (C).
Answer Link

Otras preguntas

Please hurry I need help!
What caused the founding fathers to create a New plan for government
the graph below shows the solution to which system of inequalities​
________ is an area of the marine environment that has been reserved by laws or regulations to protect natural or cultural resources.
I need to know what the answer to that question is and I need to know how to do it
What is a suggestion
Simplify the expression. Picture provided. Please help.
Which statement accurately describes the atoms of a specific element? A) An indium‚ In‚ atom contains 115 protons inside the nucleus and 49 neutrons outsid
Some help on the first problem please?
What change is needed to form a complete sentence? Walked along Sixth Street, looked up, and saw a hot-air balloon. Question 7 options: a) Replace the period w