Fxntasy Fxntasy
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

You can buy a 2-pound loaf of bread for $2.50 or a 2-pack of 1 1/2 pound loaves for $3.30. Which is the better buy?

Respuesta :

tabicakes1122
tabicakes1122 tabicakes1122
  • 24-10-2017
the 2 pound pack would be the better one to buy
Answer Link

Otras preguntas

Insert 2 irrational numbers between 2/5 and 3/4
what event triggered world war i ?
what is a prepositional case?
A second baseman tosses the ball to a first baseman, who catches it a the same level from which it was thrown. The throw is made with an initial speed o 19.0 m/
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
how is acceleration of the cart related to the amount of force acting on it? the strips of it?
what event triggered world war i ?
What are the functions of:Salivary Glands...Gallbladder...Liver...Pancreas..
What is the scientific name of 'touch me not' plant? can you give an explanation about its mechanism?
Julius Caesar, hero or tyrant?! And why????