Jahshai
Jahshai Jahshai
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost 4.86

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
The answer to this is $3.24
Answer Link

Otras preguntas

Determine whether The given segments have the same length. Justify your answer
Please help me plz so as possible
If an object is dropped from a height of 144 feet, the function h(t) = -16t2 + 144 gives the height of the object after t seconds. When will the object hit th
Ben and chris combined their love of hockey with a business venture. they purchased a small portable cart and began selling hockey memorabilia outside of the ho
What is the greatest common factor ( gcf ) of 27 and 36?
BRAINLIESTTT ASAP!!!! -How did trade impact the cultures, economies, and political systems of Africa?
Can someone please help me with number 19
Jay’s father is twice as old as Jay. In 20 years Jay will be two thirds as old as his father. Find the number
Before weight machines, stationary bikes, and step aerobics, people practiced yoga for spiritual and physical health. Yoga's origins predate written history. Ar
8 to the negative 2nd power =