trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

in most science textbooks, it is best to underline or highlight material in the textbook rather than create an outline of the chapter.
Solve b-2.7 ≥ 5.24. A) b≥ 7.94 B) b≤7.62 C) b≤ 7.39 D) b≥ 7.81
2 Girmay and his sister_ in the sitting room an hour ago. a. are b.were c.be​
This means acknowledging the sources of information that are used in a research paper.
How does the main character cope with the challenges he faces at school? What strategies does he use?
In the expression kf(x), what is the value of k?
gothic builders built taller structures which were lighter in appearance and had larger windows than previously possible because of the use of the pointed arch
An electron moves from point i to point f, in the direction of a uniform electric field. During this displacement:.
Imagine you are in your room late at night scrolling through your phone in the dark. Suddenly your roommate comes home and turns on the light and you temporaril
For which situation does one quantity change at a constant rate per unit interval relative to another quantity? responses for every day that passes, a person dr