Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Ben currently has $70 in his trip fund. He makes $45 per week doing yard work for his neighbors. He keeps $18 of the $45 for weekly expenses. The remaining amou
What groups and important individuals were involved in the French Revolution?
Who presented a moderate proposal for a grand council of the colonies?
Does it seem fair for oedipus to call himself "the worst of men"? why or why not?
Petra jogs 2 miles in 24 minutes. At this rate, how long would it take her to jog 9 miles?
a small van can hold 6 students. How many small vans are needed to take 36 students on a field trip to the music museum?
What is an inflammation of the connective tissue that attaches the muscles to the bones?
ANSWER ASAPPP PLEASEEEEEE
how many triangles equal 360 degrees
A car travels 1425 km from El Paso Texas to Dallas Texas in 12.5 hours. What was the cars average speed