dezy1693 dezy1693
  • 23-01-2018
  • Business
contestada

Ou buy 6 pounds of apples for $33. what is the cost of 10 pounds of apples?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-01-2018
each pound of apple would be $5.50. you get that by dividing 33 by 6. so $5.50 by 10 pounds is $55
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not needed to calculate percent composition.
what is sales revenue minus cost of goods sold and operating expenses, known as for income statement purposes
Please help. Will give brainlist if correct
Can you help me with this answer
what is example for sport heath
Read the excerpt from Part 2 of. The Odyssey by Homer How does this excerpt prove that Odysseus causes his crew's demise? We would entreat you, great Sir, have
How do you import 3D model in to Ursina Python with animations?
The number of people diagnosed with cancer each year is about a.500,000. b.1.5 million. c.5.5 million. d.10.5. million.
Exponential Growth & Decay - Guided Practice #2 - Find the balance in the account after the given period. $500 principal earning 4% compounded quarterly, af
how many protons are in this atom if it has a balanced charge