jmunoz78 jmunoz78
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

Kasi bought 7 pounds of mozzarella cheese. Each pound costs $4.29. About how much did he spend all together?

Respuesta :

JERosa12356
JERosa12356 JERosa12356
  • 23-01-2018
$30.03 because it is 4.29 seven times
Answer Link
xavier8181 xavier8181
  • 23-01-2018
The answer is $30.03 because she got 7 pounds of cheese for $4.29 each.
Answer Link

Otras preguntas

What crisis did the French monarchy face in 1789?
the suffix -ose means what
a^4 divided by a^-2 please help
Hi, I am trying to ask about the Christmas concert. We chose the song and made the dance, but we need some costumes. Can you tell me if it is good to look at th
What is the slope of the line?​
Eleven-year-old Harry is complaining of a severe sore throat and gets to stay home from school. His pediatrician prescribes a course of broad-spectrum antibioti
What is the midline of the function y=19cos(9x+3)+34 ? plss help mee
Which linear inequality is represented by the graph?
k purchased a life insurance policy in 1986 which paid 10% interest in the early years of the policy. 20 years after the purchased, she received a notice from t
The height of a diver during a dive can be modeled by h = −16t2, where h is height in feet relative to the diving platform and t is time in seconds. Find the ti