flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of this triangular prism. Be sure to include the correct unit in your answer.
Which statement about aerobic interval training is true? 1) It decreases the ability to run long distances. 2)It decreases VO2 max. 3)It increases the amount of
11. If mNJ = " 170", mMK = (5x + 8), and mZMLK = (4x + 3)", find mZMLK. , M o K
pls help me with this
Based on the following passage, what is the intended effect of President Obama’s immigration reform? (Select all that apply.) President Obama announced in 2014
Math test results are shown in the box plot above. What percent of the students scored below 70%??
Write the objective of Non-aligned Movement.​
Who is your gender role model and explain why you chose them to be your role model ?
What is the role of neutrons in the nucleus? Be specific, there are two things the neutron does for the atom.
What is the area of the triangle? Will mark brainlyest!!