MINIMOUSE6802 MINIMOUSE6802
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If the depot where peter buys his bags of ice charges him $1.50 per bag, find the average cost for ice per day.

Respuesta :

knowledge12345smart knowledge12345smart
  • 25-01-2018
Well, how much Ice does Peter get per day. Also, if you are speaking of the contents within the bag, how many ice cubes are in a bag.
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRIANLIEST Use the graph of the function to answer the question. What is the domain of the function? Question 1 options: A The set of all x such that
I need help on 14 please
how did the Chinese respond to the threat of foreign imperial domination
How did capitalist belief influenced British leaders during the early years of the industrial revolution?
A potato sorting machine produces 5 pounds of potatoes an average for the standard aviation is a half a pound assuming the weight of the bags is not to be distr
Which candidate's 1916 election slogan was "He Kept Us Out of War"?
Viruses like Hepatitis A and Norovirus come from human intestines. One of the easiest and most effective ways to prevent spreading them is _______. Giving emplo
According to the complete replacement model, the transition from premodern to modern homo sapiens occurred in several regions of the old world simultaneously.
Mariah spent $9.50 on 9 pounds of limes and pears. Limes cost $0.50 per pound and pears cost $1.50 per pound. Let l be the number of pounds of limes and let p b
I need one through four because I can’t find them In the book