leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

A runner maintains a constant velocity of +3.0 m/s. Which of the following position-time graphs shows the runner’s location from the starting point at 5.0 s int
What were two goals of European imperialism
The perimeter of the garden shown is 8x + 5 units.Find the length of the missing side.
the missing number in the series 1, 4,27,_____,3125.
According to recent research, severe depression in older adults was associated with higher:
what is 10 to the - 7th power
The expression 62.d - 210 gives the number of Indian rupees you recieve when you exchange when you exchange $d at the local currency exchange. How many Indian r
Which equation represents the line that passes through the points (3, 7) and ( - 1, - 1)?
How to work with negative exponents
What is the distance between –3 and 2 on the number line?A: –5 B:–1 C:1 D:5