coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

To what does folly refer?A foolish behavior or character flawsB people’s bad or evil habitsC satireD the hero of a satirical story
what is a word phrase for the expression r-31
Examine the following diagram. Which of the following layers is older than layer D?  A only  C only  A and B  A, B, and C
the tail on Alex's dog is 51/4 inches long. This length is between which two inch-marks on a ruler?
Please solve by factoring 5x^2+7x-66=0...use a comma to seperate answers.
Mr. Heng must maintain a minimum daily balance of $500 in his checking account to avoid a monthly service fee. Write an inequality to represent the possible bal
How do you solve this rational equation 4/3(c+4) + 1 = 2c/c+4
why the nile river no longer overflows its banks?
Which sentence does not contain any errors in comma usage?   A. The Grand Canyon is just
Which choice describes the translation represented by the translation rule (x,y) -->(x+4, y-1)?4 units to the right and 1 unit down1 unit to the right and 4