jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Identify two events that helped Octavian to become the only ruler of the Roman Empire. 1 Julius Caesar named Octavian as his heir. 2 Octavian successfully inv
Counting clockwise from the minute hand, how many degrees are there from the minute hand to the hour hand at 5 o'clock?​
What's the correct answer and why?
List five types of gladiators and what they do
What is one observable adaptation of the redbud tree that makes it a member of the legume family?
Whats the answer to this question show in the picture 2 questions
Identify a and b in the binomial expression (2x3 + 3y2)7.​
In “ Dover Beach” by Matthew Arnold, how does place affect theme?
A third-degree polynomial function f has real zeros -2, ½, and 3, and its leading coefficient negative. Write an equation for f. Sketch the graph of f. How many
A(n) reverses the flow of current through an electric motor.