ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Which group of Native Americans attempted to flee United States territory to live in Canada?
21-24 in spanish......
What is force?what is nephron
Juliana, whose parents are immigrants from the Dominican Republic, was the first person in her family to go to college. Her parents, who recently retired after
According to the cross-sectional study by ursula staudinger, _____ showed up for the first time on the most important list for those who were 85 to 105 years ol
Find the area of the image below: A. 24.6 square units B. 25.8 square units C. 26.3 square units D. 27.5 square units
Odyssey: who is most helpful to Telemachus A. Hermes B. Zeus C. Nestor D. Athena
The way to determine whether an emerging adult is developing creative talents or pursuing a pleasurable hobby involves assessing and evaluating whether the cond
Helppppppppppppppppppppp
Whcuh best describes Henry David Thoreau’s writing style?