scottfl017ovix7i
scottfl017ovix7i scottfl017ovix7i
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Sabrina bought 8 gallons of paint. After she painted her shed, she had 4 gallons left over. How much paint did Sabrina use on her shed?

Respuesta :

romanNmt romanNmt
  • 23-02-2018
pretty sure its 4 gallons 
Answer Link
raydeneg4
raydeneg4 raydeneg4
  • 27-03-2019

Answer:

i think it would be 4 gallons.

Answer Link

Otras preguntas

Help plzzz I have to complete this by today
what are the benefits of learning academic vocabulary?
in what 2 ways are metamorphic rocks classified?
What is the economic importance of phosphorus in Canada or elsewhere in the world?
if four apples cost $3.04 how much does one apple cost.
Read line 419 from the passage from The Odyssey. “More! give me more” (he cried), “the boon be thine, What does the line describe? In return for more w
4 / 6X + 6 equals -24 solve for x
How do you simplify 18 8/25
Pls need this last thing due also 9/24/18 I need 9,10 Question 14 A through D Question 15 A through B and question 16
find the length indicated