Leeomie7406 Leeomie7406
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

A restaurant owner spends 892 for 65 pounds of produce. Which equation could you use to find the price per pound

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 27-02-2018
(price/pound)*65 = 892
Answer Link

Otras preguntas

What branch of science is Geophysicist
The list below shows all the possible outcomes for tossing a coin and rolling a 1 to 6 number cube. What is the probability that Max tosses heads and rolls a nu
Solve -10 >/= x + 17
40 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!! Name 3 of the Health-Related Fitness Components: Question 1 options: a) Flexibility, Pushups, Curlups b) Cardiovascular Endurance,
Elena is relaxing at the beach and enjoying her favorite pastime. What might Elena say about herself? Me gusta escuchar. Te gusto escuchar. Tú gustas escuchar.
Giving brainiest for best response! Summarize code orange chapter 2. Code Orange Caroline B. Cooney
Help ASAP please and explain why ?!
Which of the following is not a true statement about the California Gold Rush?
The West Bank is an occupied territory. What does this mean?
_______ give product a consistent texture and prevent them from separating? Is it: A.Stabilizers B.Emulsifier C.Leavening agents D.Preservations