pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following pieces of information would likely be found on an economic activity map?
Organisms that use organic molecules as their source of carbon are called
the top of an auto piston is a circle with a diameter measuring 8.4 centimeters . what is the area of the top piston ?
Who were the people involved in Native American relocations in 1800-1865
Find the value of x so that the function has the given value.j(x)=-4/5x+7;j(x)=-5
What does it mean to say that the government took a laissez-faire approach to business in the late 1800s
Describe the theoretical process of institutional isomorphism according to DiMaggio and Powell.
An ice cube melts when its _____. A.electromagnetic energy increases B.thermal energy increases C.mechanical energy decreases D.thermal energy dec
What is the goal of technology
Sugar is a component of which of the following? carbohydrates lipids nucleic acids