Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2016
  • Mathematics
contestada

One bottle of shampoo cost $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate. How much lower

Respuesta :

Missthang224
Missthang224 Missthang224
  • 24-01-2016
The $4 for 5 ounces because think about how much 1 ounce would be so that's how you would get your answer it tells you which on is the lowest
Answer Link

Otras preguntas

Three more than the quotient of a number and two is 7
The employees from maintenance go for coffee together every day at 9 AM. On Monday, Hector paid $5.45 for three cartons of milk, four cups of coffee and seven
If the The length of a rectangle is 5cm longer than twice the length of the width and the area if the rectangle is 403 square centimeters,what is the width?
Please help!! There's a picture.
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. Each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
How much times does 7 go into 17?
how does muscle fatigue help maintain homeostasis?
What are ethos logos and pathos
Why am I so annoying? How can I change myself?
Three more than the quotient of a number and two is 7