Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Did any African states or kingdoms benefit from their contacts with European traders? Who would be the likely beneficiaries? Who would suffer the most?
9(7y-15)...Stuck....Please Help!
An implied meaning of a word is a(n)... A.Allusion B.Metaphor C.Denotation D.Connotation
Which of the following was the goal of Susan B. Anthony and Elizabeth Cady Stanton’s National Woman Suffrage Association? -A: the passage of the Fifteenth Amend
Who was the first person to fly solo across the atlantic ocean
how did judahs failed revolt against Chaldean rule affect the people of Judah
The author uses the symbol of the quilts to convey which theme in “Everyday Use?” Heritage is embraced by carrying on family traditions. Family is our most i
I need to know about separate peace
A 5 kg block is being pulled to the right by a rope tied to it. the block is accelerating at 2 m/s2 to the right. how much force is being applied? use the formu
Does anyone know to get Google updated if it failed to update? PLEASE DON'T DELETE THIS BECAUSE I REALLY NEED HELP ON HOW TO!!!!!!!!!!