tomeka tomeka
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks 6.40 which equation can be used to determine the price p in dollars of 1 notebook

Respuesta :

1007387
1007387 1007387
  • 25-03-2018
6.4 = 4x

x = 1.60 $ per notebook

Answer Link
CyCandy
CyCandy CyCandy
  • 25-03-2018
Equation is 4p = 6.40
Answer Link

Otras preguntas

Harry and Lisa Perry have agreed to pay for their granddaughter’s college education and need to know how much to set aside so annual payments of $25,000 can be
The Internment of Japanese Americans and Japanese residents during World War Il violated all but which amendment? A. The 5th B. The 6th C. The 4th D. The 3rd
Why did the Iroquoian form a confederacy
joe has $4 more than Hector. Hector has $8 more than Tami. If Tami has $x, write an expression for the amount of money Joe has.​
What is the distance between (8,-3) and (4,-7)
What was the economy like in the south during the civil war
Round 219.870754015 to the nearest hundred.
What did the Connecticut belief
how was judaism and hinduism similar ?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME????????????????????????????????????