lilianavelasque lilianavelasque
  • 26-04-2018
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 2.9 pounds of dark chocolate at 4.25 per pound?

Respuesta :

minzbamboop7rwwd
minzbamboop7rwwd minzbamboop7rwwd
  • 26-04-2018
2.9*4. 25= about $12.33
Answer Link

Otras preguntas

Because of Scarcity:_______. A. individuals and societies are allowed no choice about which wants and needs to satisfy. B. individuals and societies must choose
An increase in financial leverage generally results in a higher return on equity (ROE) True or False?
An advantage of parallel circuits is that A. it is the simplest type of circuit to make. B. electrons can only take one path, so the flow of energy is alway
Which of the following is an estimating technique that uses a statistical relationship between historical data and other variables to calculate an estimate for
What do microbes need to consume in order to grow?
What is the best way to replace this sentence with a pronoun. Is Tania going to play lead role
What is a mean median and mode
is my answer correct?? -if not, please tell me the right answer!!!
Fill in the blanks with the correct form of saber or conocer. Then provide responses, using complete sentences. Follow the model. PLEASE HELP Example ¿____ el
According to the author of the textbook, offshore oil production presents _____ challenges. Select one or more: a. atmospheric b. logistics c. human resource