nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How do body cells reproduce
how do you find the complement angle
____________ is an example of an invasion that took place that changed national boundaries.
Napoleon’s great empire was left untouched until World War I. A. True B. False
in 2006 there were 72 million dogs in u.s homes that number declined by 2 million in 2010 what was the percent decline in the number of dogs in u.s homes
Which is the better buy? 12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00
Which is the better buy? 12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00
what dose wretched refuse mean
X to the power of 4 equals 20?
In what ways does a river carry its load?