edycanuto969 edycanuto969
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

A cell phone company mistakenly advertises that their data plan costs "0.02 cents" for every kilobyte of data

Respuesta :

smartboy137
smartboy137 smartboy137
  • 25-11-2019
It could’ve been higher or lower for the cost of kilobyte of data. That is the answer because there isn’t no information or a picture of the question.

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What is brain damage resulting from a problem during birth that impacts many different control functions
What is an advantage of series circuits? Adding more batteries will increase the current. There is more than one path for charges to flow. If one bulb goes out
Write the function to represent the total numbers or words , y, that mrs. Garcia can type in x minutes.
A bicycle wheel has a 10-inch radius.How far does the wheel travel in one full turn
When a substance gains energy, the particles that make up that substance will: ____ thanks!
Please help anyone ( please example
what are five goals of the U.S. foreign policy
Actually nevermind I'm good sorry
I need help. Am I correct? The DNA strand and pre-mRNA strand are anti-parallel. With this in mind label the 3ʹ and 5ʹ ends of the pre-mRNA strand in Model 1.My
Kneisl's Mountain Adventures store is having a sale on carabiners. During the ... During the sale, you can buy 4 carabiners for $29.60. What is the unit price