kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

round 30,944 to the nearest ten thousand
Solve the system using elimination.7x + 5y = 15–6x – 4y = –14 A.(–6, 7)B.(5, -4)C.(7, –7)D.(–4, 5)
1.94x - 10/8x + 4.32 = [2(1.15x+8.5)]
The Marshall Plan attempted to prevent the spread of communism in Western Europe by
What is the maximum value of the decimal 18.6
Multiply write each product in simplest form 5/8×24
How do I solve 5x=-4y+4;x=1,2,3
What is a fifth of 60
present progressive tenseThe journalism staff types the yearbook copy, but another companyprint the book.
You have already traveled east in your car 100km in 1hr and then south 100km in 2hrs. To get back home, you then drive west 100km for 3 hours and then go north