nandnsnsnamkalsks nandnsnsnamkalsks
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Proportions W
1 a.
17 lbs of potatoes cost $204. How many
lbs of potatoes can you get with $264 ?

Respuesta :

katiegarduno13 katiegarduno13
  • 22-01-2021

answer: 22

Step-by-step explanation: 204 divided by 17 is 12 so 1lb is $12. 264 divied by 12 is 22

Answer Link

Otras preguntas

I want a way to solve such a problem​
does any one know how to do this​
Stan's favorite cereal provides 20% of the Vitamin A and 30% of the Vitamin C he needs daily. How many servings of this cereal must he consume before he gets th
3- It is an Information page that is displayed through one of the Internet browsers, it can be saved along htm, html page. a. Dynamic website f. Static website
Who is George Washington​
Why did Marshall describe the economy in Europe over the past 10 years as "highly abnormal"?
How to stop global warming ? with pictureshappy birthday day lina ☺️#sam​
If 14.2 g of Al(NO_3)_3 is dissolved in 655g of water, what is the boiling point of the solution
Apple + Orange = $20 Apple is twice the price of the orange How much does the apple cost?
4 5/6 x 3/10 simplify the answer completely and change it to a mix number