ob2736292
ob2736292 ob2736292
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME SOLVE THIS PROBLEM ASAP

PLEASE HELP ME SOLVE THIS PROBLEM ASAP class=

Respuesta :

HeberRodriguez
HeberRodriguez HeberRodriguez
  • 25-02-2021

Answer:

r = 1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

CHOOSE THE CORRECT CORRESPONDENCE. TS <> A. Side RU B. Side TU C. Side RT
The unit price of a bottle of diet coke is $0.59 when sold in a package of 6. Individual bottles cost $1.39 each. What is the least amount of money Mrs. Cosme c
Nava buys dinner for $56 how much will she pay including 15% tip?
A seventh-grade student faces greater challenges, typically needing to put in at least 50% more time on her studies. As a result, her free time diminishes, caus
Determine the wavelength of the energy that needs to be absorbed for a 3p electron in chlorine to be promoted to the 4s subshell. Assume that Zeff=6 for a chlor
Based on Robert Frost’s poem "The Road Not Taken,” which lines most support the theme that people want to predict the outcome of important decisions? And be one
If a 18 25 fl oz bottles cost $144.00 how much does one bottle cost?​
Surface waves travel faster than body waves. O True O False​
Jill is factoring the expression 13 x y minus 52 y. Her work is shown below. Factors of 13 x y: 1, 13, x, y Factors of 52y: 1, 2, 26, 52, y GCF: y Factored expr
Hi! OMG PLZ HELP! I need to write a 3-5 minute summary that is on the book Tom Sawyer (By Mark Twain). I AM GIVING 34 POINTS! NO COPY AND PASTE!! Plz include: