taylorazari1 taylorazari1
  • 21-10-2021
  • History
contestada


By 2016, how much was the United States spending per hour for the total cost of all of the wars
being fought?

Respuesta :

hkalylah11 hkalylah11
  • 02-11-2021

Answer:

Eight hundred thousand

Explanation:

I took a test on this question hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Information processing in the body involves neurons communicating with each other at their _____.
If Mr. Khans buys 15 staplers, it would cost him $254.85. How would you write this using function notation?
One molecule of glucose makes 30 molecules of atp. how many molecules of glucose are needed to make 300 molecules of atp in aerobic respiration?
What is required to protect yourself from blood-borne pathogens? A. A protective barrier between you and the victim's body fluids B. A protective barrier betwee
What integer represents a gain of 8 yd
Monozygotic twins share _____ percent of their genes.
When all the stanzas of a poem are set to the same melody, the song form is called?
Write a paragraph in which you use these vocabulary words.a. conquistador b. immunity
Joe sold 15 T-shirts for a total of $82.50. What is the unit price?
What are some ways that you might go about researching a television networks agenda